Informacje o ograniczeniach paczki do Niemiec

Przesyłki do Niemiec mają różne ograniczenia. Zarówno wymiarowe, wagowe jak i rzeczowe. Każdy kurier posiada rozbudowaną ofertę dla różnych ciężarów jak i gabarytów oraz określoną listę rzeczy zabronionych.

Jakie mogą być maksymalne wymiary paczki do Niemiec?

Maksymalna suma wymiarów (długość + szerokość + wysokość) przesyłki do Niemiec waha się od 270 do nawet ponad 500 cm. Wielkość ta jest zależna od danego kuriera i usługi z jakiej korzystamy. Przykładowo dla firm DPD oraz DHL jest to 300cm, ale już dla UPS 419cm. Przesyłka powinna być dobrze zapakowana i znajdować się w kartonie (preferowane), który jest dobrze zabezpieczony i opisany.

Jaka może być maksymalna waga przesyłki do Niemiec?

Maksymalna waga paczki do Niemiec waha się od 25 do nawet 70 kg. Wszystko zależne jest od firmy kurierskiej i rodzaju usługi jaką wysyłamy. Przykładowo firmy GLS i DPD dopuszczaja przesyłki do 31,5kg, natomiast UPS tylko 25kg. Cięższe przesyłki realizowane są przez wybranych przewoźników na europaletach gdzie limity ustalane są w setkach kilogramów.

Jakich przedmiotów nie można wysyłać do Niemiec?

Prawo przewozowe, przepisy międzynarodowe oraz wytyczne nt. bezpieczeństwa w transporcie określają jakie rzeczy są zabronione w transporcie. Zanim przesyłka trafi do kuriera należy sprawdzić czy przedmiot nie znajduje się wśród towarów zabronionych, a są to m.in.: alkohol, broń i amunicja, futra i skóry, tytoń, towary o dużej wartości (np. kamienie szlachetne, złoto, srebro, dzieła sztuki), materiały wybuchowe, narkotyki, pieniądze, pornografia, rośliny.