Wysyłka paczki do Niemiec

Wysyłka paczki do Niemiec nie różni się niczym od przesyłki krajowej. Nadanie jej jest banalnie proste. Wystarczy zapakować, zamówić kuriera i wyczekiwać aż zjawi się pod wskazanym adresem po odbiór przesyłki.

Jak nadać paczkę do Niemiec?

Kiedy chcemy nadać przesyłkę na początku powinniśmy poszukać jaki będzie najtańszy kurier do Niemiec. Po zdecydowaniu należy zapakować paczkę, zamówić przewoźnika i wydrukować list przewozowy, który otrzymamy (niektórzy kurierzy sami drukują). Warto zwrócić uwagę na ograniczenia. Kurier powinien odebrać paczkę prosto z naszego mieszkania o ustalonej przez nas dacie i godzinie, która zostanie przewieziona do Niemiec.

Jak zaadresować przesyłkę do Niemiec?

Aby kurier mógł dostarczyć przesyłkę potrzebne są dokładne adresy odbiorcy i nadawcy. Powinny być w nim zawarte takie rzeczy jak: imię i nazwisko, ulica, numer domu i mieszkania, kod pocztowy, miejscowość oraz opcjonalnie numer telefonu. Należy pamiętać o tym, że kody pocztowe w Niemczech różnią się od polskich, posiadają tak samo 5 cyfr jednak nie ma w nich myślnika.

Zapoznaj się z informacjami na temat kodów pocztowych.

Czy można wysłać paczkę do Niemiec za pobraniem?

Oczywiście! Przesyłka pobraniowa do Niemiec jest identyczna jak zwykła paczka jednak jest nieco droższa. Jedyne co trzeba zrobić to zaznaczyć przy zamawianiu kuriera, że za paczkę kurierską będzie pobrana opłata od odbiorcy i podać numer konta na które te pieniądze mają trafić. Kwota pobrania zwykle wpływa na konto w ciągu od 2 do 14 dni roboczych zależnie od firmy kurierskiej i usługi pobraniowej.

Jakie są strefy rozszerzone w Niemczech?

Strefa rozszerzona czy inaczej obszar rozszerzony to lokalizacja odległa od siedziby danego przewoźnika. Każda firma kurierska posiada różne strefy rozszerzone. Dostarczenie paczki do takiego miejsca jest dodatkowo płatne ze względu na koszty palowa i logistykę. Do obszarów odległych mogą pojawić się opóźnienia w dostarczaniu przesyłek kurierskich.

Lista stref rozszerzonych w Niemczech.

Jakie są procedury celne przy wysyłce paczki do Niemiec?

Przy wysyłce paczki do Niemiec nie musimy się martwić o żadne procedury celne. Paczki wewnątrz Unii Europejskiej są traktowane jako krajowe i nie podlegają kontroli celnej. Wewnątrz niej zniesione są wszelkie cła i podatki. Nie trzeba się zatem martwić, że paczka utknie na granicy. Do przesyłki należy dołączyć jedynie oświadczenie o zawartości (w przypadku wysyłki dokumentów zaświadczenie nie jest potrzebne).

Co jeśli paczka zostanie uszkodzona?

Jeżeli coś się stanie z paczką do Niemiec to nie ma obaw do paniki. Każda zagubiona lub zepsuta paczka podczas transportu jest przyjmowana do reklamacji. Najważniejsze jest spisanie protokołu szkody przy kurierze. Reklamację należy złożyć niezwłocznie na stronie kuriera realizującego usługę. Rozpatrywana jest ona przeważnie w ciągu 14 dni.

Co jeśli paczka nie zostanie odebrana?

W przypadku nieodebrania paczki istnieje kilka wyjść. Jedną z nich jest dostarczenie jej ponownie w innym dniu, po ustaleniu z kurierem. Wiele firm dostarczających przesyłki ma taką usługę gratis. Inną opcją jest dostawa pod inny wskazany adres. Kurier może też zostawić paczkę u sąsiada po wyrażeniu zgody. Jeżeli firma ma oddział w pobliżu istnieje możliwość aby doręczyciel zostawił tam paczkę.