Pakowanie paczki do Niemiec

Pakowanie przesyłki do Niemiec to jedna z czynności którą musimy zrobić przed przyjazdem kuriera. Przy zwykłych paczkach nie sprawia to większego problemu, natomiast kłopot pojawia się kiedy wysyłamy paczki o niestandardowych wymiarach.

Jak zapakować przesyłkę do Niemiec?


Zwykła przesyłka

Przesyłka powinna być zapakowana tak aby można było ją bezpiecznie przetransportować. Najlepiej aby była w wytrzymałym kartonowym opakowaniu, które jest dobrze zabezpieczone taśma, tak aby nie uległo rozklejeniu podczas transportu.


Opony

Opony powinny być pakowane po 2 sztuki. Należy je umieścić w kartonowym opakowaniu bądź owinąć folią. Powinny być złączone tak aby nie możliwe było ich rozdzielenie. Etykietę umieścić na bieżniku.


Rower

Aby wysłać rower należy zdemontować jak najwięcej części a przede wszystkim kierownice, siodełko i pedały, tak aby zajmował jak najmniej miejsca. Następnie zapakować w kartonowe opakowanie i dobrze zakleić.


Sprzęt AGD

Tego typu sprzęt powinien być wysyłany tylko i wyłącznie na palecie, oraz zabezpieczony przed niechcianymi otarciami. Należy zadbać o to aby przesyłka nie przesuwała się ani nie wystawała z poza palety.


Sprzęt komputerowy

Na początku należny odłączyć wszystkie kable i zapakować osobno. Sprzęt zapakować do kartonu tak aby nie miał możliwości poruszania się. Na kartonie dodać napis dla kuriera „ostrożnie”.


Wózek dziecięcy

Wózek najlepiej wysyłać w kartonowym opakowaniu. Należy sprawdzić czy jakieś elementy da się odczepić (gondola, rama, koła) i zapakować w jak najmniejszej postaci. Warto owinąć folią aluminiowa aby nic się nie uszkodziło.


Baterie i akumulatory

Przed zapakowaniem należy zabezpieczyć wszystkie styki materiałem izolacyjnym. Zapakować je tak aby nie doszło do zgniecenia. Przy nadawaniu paczki trzeba zadeklarować co jest w środku.


Sprzęt narciarski

Przy wysyłce nart warto zaopatrzyć się w karton, który je pomieści. Przed umieszczeniem ich tam należy owinąć je folią bąbelkową. Następnie wypełnić czymś pozostałe miejsce w kartonie i dobrze zakleić.


Szklane przedmioty

Kiedy pakujemy szklany ładunek należy umieścić go w jak najbardziej sztywnym kartonie. Istotne jest aby zawartość nie mogła się poruszać w środku i miała jak największa amortyzację. Pakunek należy oznakować „uwaga szkło”.