Paczka do Niemiec

Paczka do Niemiec to jedna z najpopularniejszych przeszyłem europejskich wychodzących z polski. Do wyboru mamy kilku kurierów, wraz z konkurencyjnymi cenami. Każdy z nich ma przygotowaną zróżnicowana ofertę przewozową wraz z wieloma usługami dodatkowymi.

Przesyłki do Niemiec

Ilość rodzajów usług jakie oferują kurierzy jest bardzo zróżnicowana. Najczęściej mamy do czynienia z dwoma podstawowymi rodzajami: standardowym i ekspresowym. Różni je przede wszystkim czas doręczenia i cena. Zawarte są w nich też zróżnicowane wartości ubezpieczeń orz usług dodatkowych. Niektóre oferty przeznaczone są tylko dla ściśle określonych krajów.

Rodzaje usług do wyboru przy wysyłce paczki do Niemiec:

Kurier Usługi
UPS Standard, Worldwide Express Freight, Worldwide Express Freight Midday, Expedited
DPD Standard, Express, Guarantee, Max
DHL Express, Parcel
TNT Economy Express, Express
FedEx Europe First, International Priority, International Economy
GLS EuroBusinessParcel

 

Jak długo idzie paczka do Niemiec?

Dzięki temu, że Niemcy to kraj położony bardzo blisko naszego czas oczekiwania na przewóz paczki do Niemiec nie będzie długi. Zależny jest on od kuriera i przede wszystkim rodzaju usługi z jakiej korzystamy. Przesyłka może być dostarczona nawet następnego dnia rano! W większości przypadków przesyłka do Niemiec dostarczana jest od 1 do 5 dni roboczych. Czas ten może być lekko wydłużony na obszarach rozszerzonych do których jest trudniejszy dojazd. Natomiast w pozostałych miastach przesyłka powinna zostać dostarczona w ustalonym wcześniej przez kuriera terminie. Przez cały okres podróży paczki możemy ją śledzić.

Ubezpieczenie paczki do Niemiec

Dzięki opcji dodatkowego ubezpieczenia nie trzeba się martwić o różne wydarzenia losowe jakie mogą spotkać przesyłkę. Wszyscy kurierzy posiadają opcje ubezpieczenia od najmniejszych kwot do setek tysięcy złotych. Warto zadbać o prawidłowe pakowanie aby kurier nie miał pretekstu do odrzucenia wniosku. Możemy zadeklarować wartość przesyłki i w przypadku problemów zostanie nam zwrócona ta wartość. Ubieganie się o odszkodowanie polega jedynie na złożeniu wniosku i czekaniu na jego pozytywne rozpatrzenie.

Usługi dodatkowe w paczce kurierskiej do Niemiec

Opłaty dodatkowe jakie pobierają kurierzy to m.in. dostawa w sobotę, dostarczenie tylko pod konkretny adres, zmiana adresu, powiadomienie o doręczeniu, zwrot przesyłki niedostarczonej, niewymiarowe gabaryty oraz za towary niebezpieczne. Niektóre z nich mogą być już zawarte w usługach z jakich korzystamy. Dodatkowe koszty ponosimy również, kiedy przesyłka posiada nieregularne kształty.